خبرگزاری رویترز، روز پنجشنبه ۱۳ اوت (۲۳ مرداد) با انتشار گزارشی از اورشلیم (بیت‌المقدس) خبر از توافق صلح بین رژیم اسرائیل و دولت امارات متحده عربی داد.

امارات بعد از مصر (۱۹۷۹) و اردن (۱۹۹۴) سومین کشور عرب است که با اسرائیل روابط دیپلماتیک برقرار می‌کند و اولین کشور منطقه خلیج فارس؛ هرچند که روابط غیرعلنی سالها در جریان بوده است.


پس از توافق وزارت خارجه ایران تصمیم امارات برای برقراری رابطه رسمی با اسرائیل را “ننگین” و “خطرناک” خواند و با هشدار به اسرائیل درباره “هرگونه دخالت” در خلیج فارس، “دولت امارات و دیگر دولت‌های همراه” را مسئول “تمامی عواقب” این تصمیم دانست.

برقراری ارتباط بین رژیم جعلی اسرائیل و امارات همچنین با واکنش چهره های ملی و مسئولین جمهوری اسلامی همراه شد. حجت سید محمد موحد نماینده شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام در مجلس شورای اسلامی نیز در صفحه خود در توییتر با توجه به همزمانی این توافق با فرا رسیدن ماه محرم واکنش معنادار و قابل تاملی به این مساله داشت.

عضو شورای مرکزی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه توافق سران سست عنصر عربی با اسرائیل ماهیت این رژیم جعلی را تغییر نمیدهد با تاکید بر جمله تاریخی مقام معظم رهبری مبنی بر آنکه اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید عاقبت این توافق را به این پیش بینی قطعی مقام عظمی ولایت پیوند داده است و با تجدید پیمان با ایشان عاقبت کار را سربلندی ملت عاشورایی ایران اسلامی با رهروری در مسیر ولایت پیش بینی نموده است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

از اینکه با صبر و متانت پاسخ میدهید سپاسگزاریم -

دهدشت وب | پایگاه خبری تحلیلی دهدشت وب