بهار 1398 متفاوت تر از گذشته برای سید محمد موحد آغاز گرفت. در اسفند ماه این سال قرار است انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شود و موحد که همواره با درخواست های گسترده عمومی برای حضور در انتخابات رو به رو بوده این بار طیف و نوع دعوت کنندگان را متفاوت می بیند. علی رغم تمام فضاسازی های صورت گرفته مبنی بر فاصله نسلی موحد با جوانان،  جمع گسترده ای از ایشان در دیدار عیدانه، موحد را به بازگشت عزت به کهگیلویه دعوت میکنند!

بسم الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و تبریک سال نو
محضر مبارک حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید محمد موحِّد،نماینده ادوار مجلس شورای اسامی
همگان نیک می دانیم و مطّلعیم کهبه مناسبت چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی، حضرت آیت الله امام خامنه‌ای در بیانیه‌ای مهم و راهبردی با تشکر از حضور سرافرازانه و دشمن‌شکن مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، به تبیین ویژگی‌های مسیر پر افتخار پیموده شده در چهل سال گذشته و برکات خیره‌کننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداخته و با تأکید بر امید واقع‌بینانه به آینده و نقش بی‌بدیل جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمانها، خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران مقتدر، الزامات این جهاد بزرگ را بیان کردند.
حال، این بیانیه مهم و راهبردی بهانه ای شد برای حضور جمع جوانانِ مومن، متخصص و البتّه متعهّد و دلسوز از اقصی نقاط کهگیلویه ی محروم و مظلوم
محضر شریف حضرتعالی.
اول؛ ابلاغ و تقدیمِ
 تقدیر و تشکر خالصانه و خاضعانه ی خود و عرض خسته نباشید و خدا قوّت به پاس قریب ربع قرن خدمت بی منّت و جهادِ خالصانه در سنگرهای مختلف در گام پر افتخارِ اول انقلاب محضر شما سید عزیز و بزرگوار،جناب حاج آقا آسید محمد موحد
راهی که در این چهل سالِ پر افتخار، بطور کل طی شدو آنچه بر کهگیلویه ی مظلوم رفتدر همه ی ادوار در این مقال و این مجال نمی گنجد و خود به خوبی از عمق و ابعاد محرومیّت ها آگاهید.
هدفِ امروز نه بزرگنمایی و اغراق ارایه خدمات در دوران ۱۶ ساله ی نمایندگی شماست و نه خدای ناکرده سیاه نمایی و کوچک شمردن تلاش های عزیزانی که قبل و بعد از شما این مسوولیتِ خطیر را از مردم به امانت گرفته اند.
قلبمان از آنچه شایسته ی این دیار زرخیز بود و بدان نرسید به درد آمده و روحمان از عمق محرومیت ها سخت آزرده .
پر واضح است،کهگیلویه ی مظلومدر همه ی مناسبت ها دَین خود را با حضور و ورود به انواع مختلف و با تقدیم خون جوانان خود به انقلاب شکوهمند اسلامی ادا کرده و اکنون و در آینده نیز کماکان آماده ی جانفشانی و جانبازی در این مسیر پر افتخار است.
انقلاب نیز حقا و انصافا در ادای دَینِ خود به این دیار زرخیز و غنی از منابع خدادادی و دارای استعدادهای ناب انسانی کوتاهی نکرده و در آینده نیز قطعا نخواهد کرد.
 محصول تلاشی چهل‌ساله، اکنون برابر چشمان ماست.
 تلاشی که بخش بزرگی از آن را مدیون و مرهونِ خدمات و تلاش های شبانه روزی شما باید دانست.
البته بی انصافی و ناجوانمردی است اگر بخواهیم خدمات و برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی به منطقه ی محروم و مظلوم کهگیلویه را به فرد،جناح یا گروه خاص در هر دوره ای نسبت بدهیم اما انصاف و مروّت حکم می کند که نسبت به تلاش ها و زحماتِ خالصانه و بی منّت سید محمد موحد ناسپاسی و انکار نکنیم.
جناب آقای موحد
ما جمع حاضر معتقدیم که در گام اول انقلاب نه فقط محدود و محصور به جغرافیای منطقه که حضرتعالی دَین خود را به طور کل با بیش از ربع قرن خدمت بی منّت به انقلاب و کشور در عرصه های مختلف قانونگذاری و پیش تر حراست از قانون به خوبی ادا کرده اید.
اما بعد.
صراحتا محضر شریف شما عارضیم،که نا آزموده ها را هم پس از دورانِ ۱۶ ساله آزموده ایم.
حتی نقش و تاثیرِ رقبایی که فرصت حضور در بهارستان هرگز برایشان مقدور نشد را در سایر میادینِ خدمت نیز محک زده و از این باب همه ی نا آزموده ها را به انحاء مختلف آزموده ایم.
خواسته ای که قصد مطرح نمودن آن را داریم از این باب نیست که نسبت به ۱۶ سال حضور به عنوان وکیل مردم کهگیلویه در عالی ترین مسند قانون گذاری کشور انتقاد نداشته و شما را در آن عرصه و آن برهه بری از هر عیب و نقص بپنداریم.
اما جنس انتقادِ ما نسبت به توانِ شماست و البته که خواسته ی ما در راستای همان انتقادات است.
ما نه تنها از آن حجم خدمات و تلاش ها رضایت داریم که معتقدیم همچنان توان و ارتباطات شما بیش از آن نیز بوده و هست.
۴ دوره ی متوالی اعتمادِ مردم این دیار ۱۶ سالِ طلایی برای کهگیلویه رقم زد.
کهگیلویه ای که آن روزها برای رسیدن به توسعه ی پایدار با حداقل رفاهیات عمومی و بدون داشتن بدیهی ترین امکانات و زیرساخت ها به مردی از جنس مردم اعتماد کرد و الحق و الانصاف که پاسخ اعتماد کهگیلویه را با فراهم کردن زیرساخت ها به خوبی داده اید.
جناب آقای موحد
کارِ شما در کهگیلویه نا تمام مانده است و نا آزموده ها را برای رساندن کهگیلویه به جایگاه واقعی آن به اندازه ی کافی آزموده ایم.
نه از آن جهت که مدعی شویم تلاشی ندیده و منکر خدمات و زحمات عزیزان شویم!
حاشا و کلّا.
اما سرعت قطار توسعه آنقدر کند و بی رمق است که به قیمت طی شدن سرمایه زندگانی ما یعنی از دست رفتن انرژی و توان جوانیمان طی شد!
انرژی،توان، تخصص و ظرفیت های ناب انسانی که اکنون در پیش روی شما مشتی نمونه ی خروار حضور یافته ایم به جای رونق،عمران و آبادانی زادگاه مادری ما و شما،یا در گوشه گوشه ی ایران با کارگری در عسلویه ،جم ، گناوه و شیراز و دور دست ترین مناطق می گذرد
یا پستوی خانه ها و قدم زدن از چهار راهی به چهارراه دیگر در لنده و سوق و قلعه رییسی و دیشموک،دهدشت و چرام و لیکک .
 اغراق نیست اگر از توان و پتانسیل ،تخصص و مدیریت تک تک جمع حاضر در عرصه های مختلف مدعی این شوم که هر کدام ،خود، اگر در مسیرِ درست توسعه قرار می گرفت این دیار و اگر کار ناتمام شما را در ادامه به سرانجام مطلوب می رساندند خود امروز با انرژی و توان جوانی مدعی حضور در عالی ترین مسندهای تصمیم گیری کشور بوده اند.
جناب آقای موحد
امروزه در دنیا اکثر خردمندان و اندیشمندان بر روی این موضوع اشتراک نظر دارند که ثروت اصلی جوامع، نه در منابع زیرزمینی آن، بلکه در سرمایه انسانی آن است.
بنابراین سرمایه انسانی متخصص و کاردان، ارزنده ترین سرمایه و ثروت ملی یک جامعه به حساب می آید که با بهره گیری درست و به هنگام از آن، می توان شاهد توسعه، پیشرفت و بالندگی یک جامعه بود.
روز آمد بودن مدیران از یک طرف و داشتن تجربه از طرف دیگر، دو مولفه بسیار مهم در تامین نیازهای مدیریتی یک جامعه و کشور هستند که متاسفانه به نظر می رسد با وجود روز آمد بودن جوانان و مدیران جوان کشور، فرایند انتقال تجربه و به عبارت بهتر فرایند تربیت مدیران جوان به درستی طی نشده است و به دلایل مختلف کادرسازی در سیستم مدیرتی  به کندی صورت می گیرد و حتی با مقاومت هایی از سوی سیستم فرسوده مدیریتی روبرو شده است.
ما جمع جوان حاضربا صراحت و صداقت،هر کدام در حیطه ی تخصص و توان خود
آماده ی خدمت در راه رسیدن زادگاه عزیزمان کهگیلویه بزرگ به توسعه ی پایدار از هیچ کوششی دریغ نورزیده و آماده ایم تا انرژی جوانی خود را در کمک به  شما مرد کهنه کار و آبدیده ی عرصه ی خدمت،تلاش و جهاد قرار داده وترجیح می دهیم بین نیروهای جوان و پرتلاش بی‌تجربه یا کارکُشته‌ها و کهنه‌کاران باتجربه انتخابمان در اسفند پیش رو گزینه ی باتجربه و کارکُشته ی کهنه کاری باشد که بیش ترین توجه و اهمیت را به خواست و اراده ی جمعیِ جوانان متعهد،متخصص و دلسوز دیارمان داده و عزّت را به کهگیلویه ی مظلوم بازگرداند.
ما جمع حاضر تصمیم خود را گرفته سخت معتقدیم که این درخواست و این مسیر فارغ از هر نتیجه و هر پاسخی از جانب شما برای ما اهدی الحسنیین است .
پس بر این باوریم که این بار نیز بار ِ امانت بر دوش حجت الاسلام والمسلمین حاج سید محمد موحد باشد.
کار شما در کهگیلویه ناتمام مانده است،نا آزموده ها را هم پس از دوران ۱۶ ساله آزموده ایم،۴ دوره متوالی اعتمادِ مردم این دیار ۱۶ سال طلایی را برای کهگیلویه رقم زد
این درخواست و این مسیر ،فارغ از هر نتیجه و هر پاسخی از جانب شما،برای ما اهدی الحسنیین(بُرد و پیروزی در هر شرایطی) است ترجیح می دهیم بین نیروهای جوان و پرتلاش بی تجربه یا کارکشته ها و کهنه کاران بی تجربه،انتخابامان در اسفند پیش رو گزینه ی باتجربه و کارکشته ی کهنه کاری باشد که بیش ترین توجه و اهمیت را به خواست و اراده ی جمعیِ جوانان می دهدو عزت را به کهگیلویه مظلوم بازگرداند
بر این باوریم که این بار نیز بارِ امانت بر دوش حجت الاسلام والمسلمین حاج سید محمد موحد باشد.
به برکت صلواتی بر محمد و آل محمد(ص)

موحد در مقابل نشاط جوانی و دغدغه های بحق آنان آغاز تصمیم بزرگ برای حضور را نجوا میکند…

ادامه دارد….   

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

از اینکه با صبر و متانت پاسخ میدهید سپاسگزاریم -

دهدشت وب | پایگاه خبری تحلیلی دهدشت وب